Spring over hovedmenu

Pga. coronavirus (COVID-19) skal hjemmesidens indhold p.t. læses i sammenhæng med de coronarelaterede temaer og nyheder:

Forsiden af star.dk

Spring over venstremenu

EURES-kontaktpersoner i jobcentrene

Her kan du finde EURES-kontaktpersoner i jobcentrene.

Kontaktpersoner

  • Albertslund. Lars Skovmand. Tlf. 43687447. Mail: lars.skovmand@albertslund.dk
  • Allerød. Børge Exáudi. Tlf. 48100317 / 22474238. Mail: bhex@alleroed.dk
  • Assens. Jane Hübschmann. Tlf. 64747064 / 23626650. Mail: jahub@assens.dk
  • Ballerup. Henrik Taubert Rasmussen. Tlf. 44772525. Mail: hra2@balk.dk
  • Ballerup. Claus Wilberg Nielsen. Tlf. 24913911. Mail: cln3@balk.dk
  • Billund: ingen
  • Bornholm. Jan Rasmussen. Tlf. 56923847. Mail: jan.rasmussen@brk.dk
  • Karina Samson Hansen. Tlf. 56923933. Mail: Karina.Samson.Hansen@brk.dk
  • Brøndby. Jesper Stig Norup. Tlf. 51480518. Mail: jesno@brondby.dk
  • Brønderslev (Dronninglund). Diana Kringelbach. Tlf. 99454626. Mail: Diana.Kringelbach@99454545.dk
  • Egedal. Karen Boesgaard. Tlf. 72597146. Mail: karen.boesgaard@egekom.dk
  • Esbjerg. Edita Tyll. Tlf. 76167530. Mail: edm@esbjergkommune.dk
  • Favrskov. Peter Verhof. Tlf. 89644245. Mail: peve@favrskov.dk
  • Faxe. Mette Saltofte. Tlf. 56203646. Mail: msl@faxekommune.dk
  • Fredensborg. Sten Christau. Tlf. 20929725. Mail: stch@fredensborg.dk
  • Fredericia. Marianne Holm. Tlf. 72113622. Mail: marianne.holm@fredericia.dk
  • Frederiksberg. Dorte Stang. Tlf. 28985746. Mail: dost04@frederiksberg.dk
  • Frederikshavn. Anni Nygaard Lentz. Tlf. 9845 5745 / 2114 6377. Mail: anyl@frederikshavn.dk
  • Frederikssund. Henrik Nielsen. Tlf. 4735 2786. Mail: nhenr@frederikssund.dk
  • Furesø. Karl Damgaard. Tlf. 72164644 / 72355149. Mail: klda@furesoe.dk
  • Faaborg-Midtfyn. Kirstine Salhøj. Tlf. 72537110. Mail: ksalh@faaborgmidtfyn.dk
  • Gentofte. Lisbeth Kristensen. Tlf. 39986800. Mail: lkr@gentofte.dk
  • Gladsaxe. Gitte Arndt Eiersted. Tlf. 39573294. Mail: giteie@gladsaxe.dk
  • Glostrup. Anne Marie Gormsboel. Tlf. 43236085. Mail: Anne-marie.gormsbol@glostrup.dk
  • Gribskov. Kurt Andersen. Tlf. 72496479. Mail: Kuand@gribskov.dk
  • Guldborgsund. Jack Jørgensen. Tlf. 25180321. Mail: jacj@guldborgsund.dk
  • Haderslev. Morden Hansen. Tlf. 51542105. Mail: morh@haderslev.dk
  • Halsnæs. Brian Borchersen Madsen. Tlf. 60230714. Mail: brbm@halsnaes.dk
  • Hedensted. Ole Sandberg. Tlf. 79755400. Mail: Ole.sandberg@hedensted.dk
  • Helsingør. Henrik Weiss. Tlf. 49283711. Mail: hwe25@helsingor.dk
  • Helsingør. Majken Korf. Tlf. 49282653. Mail: mko25@helsingor.dk
  • Herlev. Stine Schultz Hansen. Tlf. 4452 6355 / 5115 4272. Mail: stine.schultz.hansen@herlev.dk
  • Herning. Randi Jensen. Tlf. 96285021. Mail: Jobrj@herning.dk
  • Herning. Rikke Østergaard Christensen. Tlf. 21330076. Mail: Jobrc@herning.dk
  • Hillerød. Morten Torp. Tlf. 72323120. Mail: mtor@hillerod.dk
  • Hjørring. Stein Erik Linna. Tlf. 4122 6012 / 7233 6012. Mail: Stein.erik.linna@hjoerring.dk
  • Hjørring. Vibeke Rasmussen. Tlf. 72336284 / 41226284. Mail: vibeke.rasmussen@hjoerring.dk
  • Holbæk. Ingen.
  • Holstebro. Palle Thinggaard. Tlf. 96113829 / 96113939                            Palle.Thinggaard@holstebro.dk
  • Horsens. Laila Keto. Tlf. 76294727. Mail: lk@horsens.dk
  • Hvidovre. Hanne Moerup. Tlf. 36393977. Mail: hmu@hvidovre.dk
  • Høje-Taastrup. Wali M. Amiri. Tlf. 43591000 / 43353754. Mail: waliam@htk.dk
  • Hørsholm. Therese Baymler. Tlf. 48493262. Mail: tba@horsholm.dk
  • Ikast-Brande. Nicolai Pedersen. Tlf. 24795183. Mail: nikpe@ikast-brande.dk
  • Jammerbugt. Ingrid Henneke. Mail: ihe@jammerbugt.dk
  • Kalundborg. Søren Rix. Tlf. 51368564. Mail: Soren.Rix@kalundborg.dk
  • Kalundborg. Vivi Hoffmeyer. Tlf. 59534138. Mail: vivi.hoffmeyer@kalundborg.dk
  • Kerteminde. Tine Steen Larsen. Tlf. 65151750. Mail: til@kerteminde.dk
  • Kolding. Helle Bruhn Kongsted Holm. Tlf. 40177642. Mail: nholm@kolding.dk
  • København. Christina Herold Thinesen. Mail: A24H@bif.kk.dk
  • København. Tina Christiani. Mail: AM5A@bif.kk.dk
  • København. Trine Aarre Rasmussen. Mail: LM67@bif.kk.dk
  • København. Trine Vejby. Mail: ZR2U@bif.kk.dk
  • Køge. Martin Holtoug. Tlf. 51539279. Mail: Martin.holtoug@koege.dk
  • Langeland. Helle Kromann Jensen. Tlf. 63516350. Mail: helj@langelandkommune.dk
  • Lejre. Jimmy Bang. Tlf. 24929105. Mail: jiba@lejre.dk
  • Lemvig. Elise Opstrup Nielsen. Tlf. 96631284. Mail: elise.opstrup.nielsen@lemvig.dk
  • Lolland. Henning Hansen. Tlf. 21761895. Mail: Henh@lolland.dk
  • Lyngby-Taarbæk. Hans Peter Hjerl. Tlf. 45973943. Mail: hanph@ltk.dk
  • Læsø: der henvises til Jobcenter Frederikshavns EURES kontaktperson       
  • Mariagerfjord. Lene Vejrhøj Busk. Tlf. 97113566. Mail: lbusk@mariagerfjord.dk
  • Middelfart. Marika B. Andersen. Tlf. 20350491. Mail: Marika.BorresenAndersen@middelfart.dk
  • Morsø. Klaus Myrhøj. Tlf. 40223678. Mail: k.m.kristensen@morsoe.dk
  • Norddjurs. Charlotte Rahbech Pedersen. Tlf. 89592000 / 89591994. Mail: crs@norddjurs.dk
  • Nordfyn. Trine Silke Madsen. Tlf. 21598273. Mail: tsm@nordfynskommune.dk
  • Nyborg. Gitte C. Blomstrøm. Tlf. 63337181 / 51599181. Mail: gcr@nyborg.dk
  • Odder. Bente Nørgaard. Tlf. 87804071. Mail: bente.norgaard@odder.dk
  • Odense. Kirsten Melbye. Tlf. 63756478. Mail: kmel@odense.dk
  • Odsherred. Annette Skriver. Tlf. 59661430. Mail: anskr@odsherred.dk
  • Randers. Tina Alm Olsen. Tlf. 89157912. Mail: tao@randers.dk
  • Rebild. Mette Schmidt. Tlf. 99888857. Mail: imesc@rebild.dk
  • Ringkøbing-Skjern. Finn Jonassen. Tlf. 99741579. Mail: finn.jonassen@rksk.dk
  • Ringkøbing-Skjern. Søren Bank. Tlf. 99741974. Mail: bank@rksk.dk
  • Roskilde. Tina Folmer. Tlf. 46317834. Mail: tinafo@roskilde.dk
  • Rudersdal. Bjørn Engsig. Tlf. 72683138. Mail: ensi@rudersdal.dk
  • Rødovre. Lisabella Helena Østergaard. Tlf. 30767609. Mail: cn12433@rk.dk
  • Samsø. Else Falkenberg. Tlf. 30593273. Mail: auef@samsoe.dk
  • Silkeborg. Tina Fogh. Tlf. 29327028. Mail: Tina.Fogh@silkeborg.dk
  • Skanderborg. Anita Jensen. Tlf. 87947559. Mail: anita.jensen@skanderborg.dk
  • Skanderborg. Henrik Juul Madsen. Tlf. 87947545. Mail: henrik.juul.madsen@skanderborg.dk
  • Skive. Helle Linde Svenningsen. Tlf. 99157848 / 51439386. Mail: hlsv@skivekommune.dk
  • Skive. Line Kjelsen. Tlf. 99156863. Mail: likj@skivekommune.dk
  • Slagelse. Kaj Rasmussen. Tlf. 40829495 / 58574043. Mail: Karas@slagelse.dk
  • Slagelse. Marlene Bilenberg. Tlf. 51440458 / 58579444. Mail: Mabil@slagelse.dk
  • Slagelse. Rialda Pehilj. Tlf. 58573334. Mail: ripeh@slagelse.dk
  • Solrød. Eva Wendt. Tlf. 40410054. Mail: ewe@solrod.dk
  • Sorø. Birgitte Nielsen. Tlf. 57876978. Mail: bini@soroe.dk
  • Sorø. Johnny Friis-Nordstrup. Tlf. 57876977. Mail: jofn@soroe.dk
  • Stevns. Lars Ø. Ravn. Tlf. 30465938. Mail: larsravn@stevns.dk
  • Struer. Nelly Andersen. Tlf. 96848387 / 40519131. Mail: nean@struer.dk
  • Svendborg. Mathias Bjørnø Kristensen. Tlf. 6223 3810. Mail: mathias.bjorno.kristensen@svendborg.dk
  • Syddjurs. Allan Peltola Hansen. Tlf. 29386269. Mail: apdh@syddjurs.dk
  • Sønderborg. Kylli Marburger. Tlf. 88725159. Mail: kmar@sonderborg.dk
  • Thisted. Asbjørn Husum Kolby. Tlf. 21546819. Mail: ashk.jobcenter@thisted.dk
  • Tønder. Edel Kjærgaard Andresen. Tlf. 74929332. Mail: eka@toender.dk
  • Tårnby. Svend K. Pedersen. Tlf. 32471776. Mail: Skp.of@taarnby.dk
  • Vallensbæk. Stig Thomas Hardt. Tlf. 47974461. Mail: sha@vallensbaek.dk
  • Varde. Merete Vammen Jacobsen. Tlf. 79946326 / 20343625. Mail: mevj@varde.dk
  • Vejen. Pernille Reinholdt Nielsen. Tlf. 79966603 / 30171108. Mail: pn@vejen.dk
  • Vejle. Allan Fredborg (Virksomheder). Tlf. 23743005. Mail: allfr@vejle.dk
  • Vejle. Tine Brehmer (Borgere). Tlf. 76816339. Mail: tinbr@vejle.dk
  • Vejle. Amir Samkani. Tlf. 24654111. Mail: amsam@vejle.dk
  • Vesthimmerland. Jens Christian Bang Larsen. Tlf. 99667559. Mail: jela@vesthimmerland.dk
  • Viborg. Joanna Keramida. Tlf. 87874822. Mail: jke@jobcenterviborg.dk
  • Ærø. Bolette Gram Sørensen. Tlf. 63525680 / 63525685. Mail: bgs@aeroekommune.dk
  • Aabenraa. Manuela Aagaard Kapela. Tlf. 73767573. Mail: mak@aabenraa.dk
  • Aabenraa. Willy Budde. Tlf. 73767576. Mail: wb@aabenraa.dk
  • Aalborg. Gitte Jacob. Tlf. 99315233 / 25205233. Mail: gjk-jobcenter@aalborg.dk
  • Aarhus. Ilona Kongsgaard. Tlf. 29207919. Mail: ikoj@aarhus.dk
  • Aarhus. Julie Elgaard Brink. Tlf. 87133986. Mail: jueb@aarhus.dk
  • Aarhus. Helle Ross. Tlf. 89405149. Mail: hros@aarhus.dk
  • Aarhus. Pia Brøndum Bille. Tlf. 87134002. Mail: pbbj@aarhus.dk
Sidst opdateret: 29-09-2020